Düğün Fotoğrafçısı

İlan aç, 4 teklif al, dilediğini seç ve en uygun fiyata hizmet al.

Yeni hayatın başlangıcını oluşturan düğün, hatırası kalması gereken bir etkinliktir. Evlenen çiftlerin düğün gününü ölümsüzleştiren düğün fotoğrafçısı etkinlikte önemli görev üstlenir. Fotoğrafçı gelin damadın yanı sıra bütün misafirler ve diğer unsurların fotoğrafını da çeker.

 

Düğün fotoğrafçısı çekimlerini mekâna göre ayarlar. Mekân iç veya dış olabilir. İç mekânda çekilen fotoğraflama işlemleri daha kolaydır. Dış mekân da çekim yaptıracaksanız biraz daha özenli ve planlı olmak zorundasınız.

 

Dış mekân fotoğraflama için özellikle zaman planlaması çok önemlidir. Mekânın bütün özellikleri göz önüne alınmalıdır. Fotoğraflama yapılmadan önce hazırlık aşamasının ne kadar süreceği belirlenmelidir. Hazırlık sonrasında anlaştığınız fotoğrafçı ile zaman konusunda hemfikir olmalısınız.

 

Fotoğrafçı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Fotoğraflarımız için bir düğün fotoğrafçısı ile anlaşacaksanız kişinin işini layıkıyla yerine getiriyor olması gerekir. Fotoğrafçının yaptığı önceki işlerine bakarak öngörüde bulunmalısınız. Yapılan işlerin kalitesi sizin de işinizin iyi olacağı anlamına gelir. Çiftler fotoğrafçıları ile anlaşmadan önce nasıl çekimler istediğini anlatmalıdır. Düğün fotoğrafçısı istediğiniz çekimler için yeterliliğinin olup olmadığını size bildirmelidir.

 

Çekimlerden önce hangi mekân veya mekânlarda çekim yapmak istediğinize karar vermelisiniz. Çekim yapacağınız mekân dış mekân ise çekim gününe dair hava durumu hakkında bilgi sahibi olmalısınız.

 

Fotoğrafı çekilecek çiftlerin birbirleri ile olan uyumu önemlidir. Dikkatinizi dağıtacak önlemleri almalısınız. Gerginlikler ve stresler güzel pozlar yakalamanıza engel olabilir. Doğal pozlar çektirmeye dikkat etmelisiniz. Stres altında olup kasılmanız yapılan işi beğenmenizi engeller.

 

Fotoğrafçı Seçimi ile Alakalı Diğer Ayrıntılar

 

Düğün fotoğrafçısı seçerken işinin gereğince eğitim donanımına sahip kişileri tercih etmelisiniz. Fotoğraf konusunda eğitim almış kişi daha kaliteli pozlar yakalamanızı sağlar. Fotoğraf çekiminde kameranın yönü duruşu fotoğrafların orijinal olmasına etki eder.

 

Günden güne popüler olan düğün klipleri de vardır. Fotoğraf çekiminiz esnasında düğün klibi de oluşturabilirsiniz. Fotoğrafçınızın kamera sistemine sahip olup olmadığını araştırmanız bir diğer önemli ayrıntıdır. Genellikle 1 dakikalık klipler fotoğraf çekimi esnasında yapılır. 

 

Çekilmiş olduğunuz fotoğrafların bulunacağı albümlerde önemlidir. Uzun ömürlü kullanacağınız kaliteli albümler seçmelisiniz. Yapılan fotoğraf baskısının çözünürlük oranı yüksek olmalı. Netlik kazanmış fotoğraflar albümlerde daha güzel yer alır.