Antalya Havuz Bakımı ve Temizliği

İlan aç, 4 teklif al, dilediğini seç ve en uygun fiyata hizmet al.

Şirketimiz Antalya havuz bakımı ve temizliği konusunda özenli hizmetler sunmaktadır. Havuzlar hem görünüm açısından hem de sağlık açısından periyodik olarak temizlenmesi gereken alanlardır. Bu yapılmaz ise sağlıklı bir şekilde kullanılması olanaksızlaşır. Çeşitli hastalıkların bulaşmasına sebep olabilir.

Kimyasal maddeler ile havuz suyunun düzenli aralıklar ile ilaçlanarak mikroorganizmaların üremesi engellenmektedir. Belli aralıklar ile de filtreleme işlemi gerçekleştirilerek havuz suyu arındırılmaktadır. Ama tüm bu işlemler dışında dip ve duvar temizliğinin de uzman kişilere yaptırılması gerekmektedir. Böylece sağlıklı bir havuza sahip olunur.

Havuzlar Neden Kirlenir?

Havuzların kirlenme sebeplerini sıralanması gerekirse şöyle denilebilir.

  • Yosunlaşma sebebi ile havuz dibi ve duvarlarının kirlenmesi
  • Özellikle üstü açık havuzların rüzgâr ve yağmur gibi sebepler ile kirlenmesi
  • Havuzu kullanan kişilerden dökülen saç ve deri parçacıkları ile veya çocuklar yüzünden kirlenmesi

Bu kirlenme türlerinin hepsi insan sağlığına zararlı ortamlar oluşur. Spor ya da keyif amacıyla kullanılan havuzların temiz olması mutlaka gereklidir. Suyun pH değerinin de sürekli aynı seviyede tutulması gerekmektedir. Günlük bakım havuzlara sahipleri tarafından yapılabilir. Ama daha etkin bir bakım için Antalya havuz bakımı ve temizliği için profesyonel hizmet alınmalıdır.

Havuz Bakımı ve Temizliği Nasıl Yapılır?

  • Havuzların özellikle tatil başında derinlemesine temizlenmesi için suyunun boşaltılması gerekir. Kum filtresi de boşaltılıp tam bir temizlik yapılmalıdır. Havuzun pompalarına ve makinelerine bakım yapılır. Besleme nozulları temizlenip hazırlanır.
  • Havuzun derzlerinde bozulmalar olduysa tamir edilir. Havuz kenarları temizlenir. Sonrasında havuz iç yüzeylerine yosun önleyici malzemeler uygulanır. Havuz suyu doldurularak sağlığa uygun kimyasal koruyucular eklenir ve pH dengesi sağlanır.
  • Bütün bu temizlemeler dışında düzenli olarak havuzların aylık bakımı da yapılmaktadır. Havuzun filtrelerinin terse yıkanması gerçekleştirilir. Filtre sepeti düzenli olarak temizlenir. Havuz suyu doldurulur ve sonrasında gerekli olan koruyucu maddeler eklenir. 

Sağlıklı havuzlar için Antalya havuz temizliği için mutlaka alanında uzman olan bir firmadan hizmet almak durumundasınız. Tam da bu noktada platformumuz üst düzeyde bir havuz temizliği hizmetini sizlerle buluşturmak konusunda titiz bir çalışmaya imzasını atmaktadır.